Dlaczego małe i średnie firmy wzbraniają się przed transformacją cyfrową?

transformacja cyfrowa małych i średnich firm

Transformacja cyfrowa często kojarzy się ze skomplikowanym procesem, na który mogą sobie pozwolić wyłącznie wielkie przedsiębiorstwa produkujące miliony produktów rocznie.
Tymczasem powinny o niej pomyśleć też małe i średnie firmy, które do tej pory wzbraniały się przed transformacją. Nie biorąc pod uwagę konieczności przeprowadzenia zmian, przegrywają już na starcie.

Transformacja cyfrowa – co to w ogóle jest?

Transformacja cyfrowa_tło blog

Transformacja cyfrowa to, w szerokim pojęciu, zmiana na każdym etapie działalności przedsiębiorstwa. Nie dotyczy, jak czasem się to błędnie określa, wyłącznie systemów informatycznych. Pojęcie transformacji cyfrowej może być łączone z konceptem Przemysłu 4.0, czyli tzw. Czwartej Rewolucji Przemysłowej, opierającej się o rozwój technologii i integracji systemów.

5 źródeł finansowania cyfryzacji po wprowadzeniu Polskiego Ładu

Polski Ład - cyfryzacja, ulga na robotyzację, ulga na prototyp, ulga na wsparcie innowacyjnych pracowników

Cyfryzacja jest jednym z obszarów, na który nacisk kładzie Polski Ład. Rząd, w programie Cyber Poland 2025, zapowiada wsparcie finansowe dla małych i średnich przedsiębiorców, którzy chcą wdrażać technologie chmurowe. W myśl tego programu powstały 4 ulgi wspierające transformację cyfrową. Ale te ulgi to nie jedyne źródła, dzięki którym można pozyskać dofinansowanie na rozwój cyfrowy.

Zagrożenia dla przemysłu po wprowadzeniu Polskiego Ładu

Zagrożenia dla przemysłu po wprowadzeniu Polskiego Ładu

Polski Ład, czyli nowy gospodarczy plan Polski, wprowadza znaczące zmiany, zwłaszcza w zakresie podatkowym. Nic więc dziwnego, że wzbudza niepewność. Główne założenia Polskiego Ładu to zmniejszenie społecznych nierówności, rozwój konkurencyjności polskiego biznesu i poprawa ogólnego dobrostanu Polaków. Czy tak będzie w rzeczywistości?

Przemysł 4.0 i automatyzacja – targi Warsaw Industry Week

Przemysł 4.0_tło_artykuł

Za nami piąta edycja targów pod szyldem Przemysłu 4.0 – Warsaw Industry Week, czyli Międzynarodowych Targów Innowacyjnych Rozwiązań Przemysłowych. To wydarzenie gromadzące przedstawicieli z kluczowych gałęzi przemysłu, m.in. spawalnictwa, obróbki metalu, lakiernictwa, elektrotechniki oraz automatyki.

Motywem przewodnim targów Warsaw Industry Week była automatyzacja procesów w firmach przemysłowych. Można było obejrzeć zaawansowane rozwiązania produkcyjne i magazynowe – roboty pakujące, automatyczne wózki magazynowe czy szafy automatyczne.