JMB Lab

Zwiększenie liczby dostaw o 212% bez zwiększania zatrudnienia – J.S. Hamilton dział Cargo

Oprogramowanie na zamówienie_JSHamilton_212%

CASE STUDY Panel klienta dla firmy Hamilton Panel klienta pomógł firmie Hamilton w 5 lat zwiększyć liczbę obsługiwanych dostaw o 212% bez zwiększania zatrudnienia. usprawnienie wymiany informacji między klientem, dostawcami, spedytorem, terminalami portowymi zwiększenie efektywności pracy oraz możliwość obsługi większych kontraktów ograniczenie błędów do minimum poprawa jakości obsługi klienta Problem Przed działem Cargo stały 4 […]

Dlaczego małe i średnie firmy wzbraniają się przed transformacją cyfrową?

transformacja cyfrowa małych i średnich firm

Transformacja cyfrowa często kojarzy się ze skomplikowanym procesem, na który mogą sobie pozwolić wyłącznie wielkie przedsiębiorstwa produkujące miliony produktów rocznie.
Tymczasem powinny o niej pomyśleć też małe i średnie firmy, które do tej pory wzbraniały się przed transformacją. Nie biorąc pod uwagę konieczności przeprowadzenia zmian, przegrywają już na starcie.

Transformacja cyfrowa – co to w ogóle jest?

Transformacja cyfrowa_tło blog

Transformacja cyfrowa to, w szerokim pojęciu, zmiana na każdym etapie działalności przedsiębiorstwa. Nie dotyczy, jak czasem się to błędnie określa, wyłącznie systemów informatycznych. Pojęcie transformacji cyfrowej może być łączone z konceptem Przemysłu 4.0, czyli tzw. Czwartej Rewolucji Przemysłowej, opierającej się o rozwój technologii i integracji systemów.

5 źródeł finansowania cyfryzacji po wprowadzeniu Polskiego Ładu

Polski Ład - cyfryzacja, ulga na robotyzację, ulga na prototyp, ulga na wsparcie innowacyjnych pracowników

Cyfryzacja jest jednym z obszarów, na który nacisk kładzie Polski Ład. Rząd, w programie Cyber Poland 2025, zapowiada wsparcie finansowe dla małych i średnich przedsiębiorców, którzy chcą wdrażać technologie chmurowe. W myśl tego programu powstały 4 ulgi wspierające transformację cyfrową. Ale te ulgi to nie jedyne źródła, dzięki którym można pozyskać dofinansowanie na rozwój cyfrowy.

Zagrożenia dla przemysłu po wprowadzeniu Polskiego Ładu

Zagrożenia dla przemysłu po wprowadzeniu Polskiego Ładu

Polski Ład, czyli nowy gospodarczy plan Polski, wprowadza znaczące zmiany, zwłaszcza w zakresie podatkowym. Nic więc dziwnego, że wzbudza niepewność. Główne założenia Polskiego Ładu to zmniejszenie społecznych nierówności, rozwój konkurencyjności polskiego biznesu i poprawa ogólnego dobrostanu Polaków. Czy tak będzie w rzeczywistości?