5 źródeł finansowania cyfryzacji po wprowadzeniu Polskiego Ładu

Polski Ład - cyfryzacja, ulga na robotyzację, ulga na prototyp, ulga na wsparcie innowacyjnych pracowników

Cyfryzacja jest jednym z obszarów, na który nacisk kładzie Polski Ład. Rząd, w programie Cyber Poland 2025, zapowiada wsparcie finansowe dla małych i średnich przedsiębiorców, którzy chcą wdrażać technologie chmurowe. W myśl tego programu powstały 4 ulgi wspierające transformację cyfrową. Ale te ulgi to nie jedyne źródła, dzięki którym można pozyskać dofinansowanie na rozwój cyfrowy.

Zagrożenia dla przemysłu po wprowadzeniu Polskiego Ładu

Zagrożenia dla przemysłu po wprowadzeniu Polskiego Ładu

Polski Ład, czyli nowy gospodarczy plan Polski, wprowadza znaczące zmiany, zwłaszcza w zakresie podatkowym. Nic więc dziwnego, że wzbudza niepewność. Główne założenia Polskiego Ładu to zmniejszenie społecznych nierówności, rozwój konkurencyjności polskiego biznesu i poprawa ogólnego dobrostanu Polaków. Czy tak będzie w rzeczywistości?

4 korzyści z wdrożenia WMS, które pomagają rozwiązać problem braku pracowników w magazynie

4 korzyści z wdrożenia WMS - rozwiązanie problemu braku pracowników w magazynie

Polskie firmy z branży przemysłowej coraz częściej zauważają zalety wdrożenia u siebie automatycznych procesów – zainteresowanie takim rozwiązaniem deklaruje aż 87% badanych firm.
Jednym z narzędzi na wczesnym etapie cyfryzacji i automatyzacji zakładu może stać się system WMS. WMS, czyli system do zarządzania magazynem, jest łatwiejszy do wdrożenia niż bardziej zaawansowane rozwiązania służące do pełnej automatyzacji magazynu. Nie zastępuje pracowników, jak roboty, ale przyspiesza zadania i znacznie poprawia jakość wykonywanej pracy.

Jak przedsiębiorcy radzą sobie z brakiem pracowników w magazynie?

Sposoby na braki kadrowe w magazynie_system WMS

Niemal co czwarty pracownik magazynu w ostatnim półroczu zmienił pracę. Rotacja pracowników jest poważnym problemem w polskich firmach produkcyjnych. Za najczęstszą przyczynę rezygnacji z pracy podaje się najczęściej zbyt niskie wynagrodzenie. Jakie są sposoby na braki kadrowe w magazynie?

Efekty automatyzacji w firmie z wykorzystaniem darmowych rozwiązań IT

Automatyzacja firmy z wykorzystaniem darmowych narzędzi IT

Firmy podążające za transformacją cyfrową potrzebują rozwiązań, które pozwolą im zautomatyzować i usprawnić całość przebiegających procesów. W przypadku nieszablonowych procedur, najlepszym rozwiązaniem często jest inwestycja w dedykowany system IT. W rzeczywistości jednak nie każda firma może pozwolić sobie od razu na wdrożenie indywidualnie opracowanego rozwiązania. Czy to oznacza, że w takim przypadku przedsiębiorstwa są zmuszone ograniczać się do standardowych możliwości oferowanych przez klasyczne systemy IT? Nic podobnego!

Prototyp systemu IT – krok w stronę cyfryzacji firmy

Prototyp systemu IT – krok w stronę cyfryzacji firmy

Żyjemy w czasach dynamicznie postępującej cyfryzacji, którą kryzys wywołany COVID-19 tylko przyspieszył. Kolejne firmy wdrażają dedykowane, nowoczesne rozwiązania IT, które mają usprawnić ich funkcjonowanie i podnieść wydajność pracy. Wielu przedsiębiorców obawia się jednak tego kroku. Być może Ty również zastanawiasz się, czy wdrożony system IT spełni pokładane w nim nadzieje? Czy może okaże finansowym niewypałem, który zachwieje płynnością Twojego przedsiębiorstwa?