JMB Lab

CASE STUDY

Wsparcie firmy J.S. Hamilton

przy wzroście 300%

Problem

Pani Dorota Baranowska, ówczesna dyrektor ds. inwestycji w J.S. Hamilton, podjęła z nami współpracę w związku z pozytywnymi efektami wdrożenia panelu klienta, który realizowaliśmy dla innych działów JSH. 

Firma stała przed 2 głównymi wyzwaniami:

•   Dostawca (jednoosobowa firma) ich systemu do zarządzania obsługą zleceń laboratoryjnych nie nadążał za sukcesem i rozwojem firmy, przez co nie był w stanie na czas zaspokajać nowych potrzeb biznesowych.

•   System działał w sposób awaryjny i powolny. Nie otrzymywali również szybkiego wsparcia w razie problemów z aplikacją. Efektem była niższa efektywność pracy i opóźnienia w realizacji zleceń.

Cele

 • zaprojektowanie rozwiązania, które uwolniłoby pełny potencjał do rozwoju firmy.

Wyzwania

 • wdrożenie niezawodnego rozwiązania, które dotrzymałoby kroku szybkiemu rozwojowi firmy,
 • zapewnienie wsparcia w okresie rozwoju.

Efekty

 • wdrożenie systemu, który odblokował rozwój firmy,
 • wzmocnienie przewag konkurencyjnych klienta dzięki odpowiednio dobranym funkcjom systemu,
 • pozyskanie nowych zamówień przez klienta.

Analiza

Pracę zaczęliśmy od analizy problemu i potrzeb biznesowych. Określiliśmy, jakie obszary wymagają poprawy. Wskazaliśmy rozwiązania, które pomogą firmie rosnąć i pozyskać nowych klientów.

Co zmieniliśmy?

•   Po 3 miesiącach okresu przejściowego całkowicie przejęliśmy opiekę nad systemem i jego rozwój, wprowadzając przy tym nasze wysokie standardy jakości związane z prowadzeniem analizy biznesowej, wytwarzaniem i testowaniem oprogramowania.

•   Zapewniliśmy klientowi wsparcie telefoniczne oraz mailowe, obejmujące pracowników na każdym szczeblu.

•   Rozpoczęliśmy proces stopniowej modernizacji systemu.

Rezultaty

Przyspieszenie rozwoju systemu, zapewnienie jego bezawaryjnej pracy oraz uwzględnienie potrzeb wszystkich pracowników pozwoliło na wzmocnienie przewagi konkurencyjnej i pozyskanie nowych klientów przez JSH.

We współpracy z JMB Lab cenię bardzo dobrą komunikację. Korzystamy z ich stałego wsparcia w doborze, tworzeniu i wdrażaniu rozwiązań IT. JMB Lab jako partner szuka i proponuje indywidualne rozwiązania - nie jest to rutynowe podejście do klienta i jego potrzeb. Są elastyczni w przypadku priorytetowego problemu.
Dorota Baranowska, CIO / Dyrektor ds. Systemów Informatycznych, J.S. Hamilton Poland Dorota Baranowska, CIO / Dyrektor ds. Systemów Informatycznych, J.S. Hamilton Poland

O kliencie

Hamilton_logo

J.S. Hamilton działa w krajach Europy Środkowej i Wschodniej oferuje szeroki wachlarz usług dla przemysłu, handlu, transportu, dystrybucji i składowania. Firma specjalizuje się w spedycji i badaniu jakości zboża i oferuje kompleksową obsługę klientów w całym procesie odprawy i transportu towarów.

Hamilton_logo

KONTAKT

Chcesz uzyskać więcej informacji? Porozmawiajmy

Odpowiemy w ciągu 24 godzin.


  (*Wymagane) Klikając przycisk 'Wyślij', akceptujesz naszą Politykę Prywatności oraz wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych w celu przedstawienia oferty, których administratorem jest firma JMB Lab Sp. z o.o.

  Marcin Gołębiowski
  Marcin Gołębiowski
  Analityk projektowy