JMB Lab

CASE STUDY

Od tradycyjnej obsługi klienta do innowacyjnej platformy biznesowej. 

Portal B2B dla firmy ProCam jako alternatywna forma komunikacji z wymagającym klientem.

Portal B2B jako nowe narzędzie komunikacji umożliwił firmie ProCam udostępnienie klientowi alternatywnej formy komunikacji z klientem przy jednoczesnym ograniczeniu zaangażowania zasobów po stronie firmy.

automatyzacja obsługi klienta

zwiększenie lojalności klientów

zwiększenie samodzielności klientów w uzyskiwaniu potrzebnych informacji

przyspieszenie obiegu dokumentów

Problem

Przed wdrożeniem nowych rozwiązań, ProCam borykał się z nadmierną ilością czasu poświęconego na obsługę klienta. Codzienne zadania, takie jak odpowiadanie na maile i telefony od klientów, angażowały znaczną część czasu zespołu. Sama obsługa, pomimo tego że bardzo czasochłonna, sprowadzała się do prostych czynności. Najczęściej było to sprawdzenie salda, rozliczeń,  płatności i tym podobnych.

Równolegle konkurencja wprowadziła porównywalne rozwiązanie polegające na optymalizacji procesów w tym zakresie. Tym samym upewniając Procam, że nowy trend w branży, staje się powoli standardem. Biorąc pod uwagę powyższe, oraz wymagania obecnych i potencjalnych klientów, w firmie ProCam podjęto decyzję o zaangażowaniu się w budowę i rozwój platformy B2B. 

Zakres działań

Audyt i analiza

Warsztaty

Makiety low-fi

Makiety hi-fi

Prototyp systemu

Wdrożenie systemu

Opieka po wdrożeniu

Audyt i analiza
1
Warsztaty
2
Makiety low-fi
3
Makiety hi-fi
4
Prototyp systemu
5
Wdrożenie systemu
6
Opieka po wdrożeniu
7

Analiza i wdrożenie

Analiza biznesowa umożliwiła określenie kierunku rozwoju firmy. Pozwoliła na identyfikację miejsc powstawania kosztów oraz potencjalnych optymalizacji. Na jej podstawie zostały ustalone oczekiwane rezultaty oraz zakres funkcjonalny platformy B2B.

Głównym zadaniem portalu ma być połączenie efektywnej obsługi klienta przy jednoczesnym zmniejszeniu nieefektywnego zaangażowania po stronie firmy ProCam. Czyli udostępnienie alternatywnej formy komunikacji w zakresie procesów odtwórczych dla klientów, którzy są gotowi na tego typu krok.

Już wdrożenie tzw. wersji MVP (Minimum Viable Product) przyniosło szereg korzyści dla ProCam. Pierwszy etap wdrożenia platformy pozwolił na widoczną poprawę efektywności działania oraz zwiększenie atrakcyjności oferty dla klientów.

Efekty

Nowa platforma umożliwia uwolnienie roboczogodzin poprzez automatyzację obsługi klienta. Klient jest zadowolony z przyspieszenia procesu także po jego stronie.
Portal ułatwia bezpośredni dostęp do wszystkich najważniejszych informacji na temat dokonanych transakcji zarówno zakupowych jak też sprzedażowych, a także szczegółów płatności i sposobu rozliczeń.  Każdy klient firmy ProCam ma je teraz cały czas pod ręką.

Wdrożenie nowych funkcjonalności i możliwość przekazywania aktualności związanych z ofertą za pośrednictwem platformy przyczyniły się do budowania więzi z obecnymi klientami oraz pozyskania nowych.

Po wdrożeniu wersji MVP, ProCam odnotował widoczną poprawę efektywności działania oraz zauważalny wzrost zainteresowania klientów. Główne rezultaty obejmują:

 1. Uwolnienie zasobów ludzkich poprzez automatyzację obsługi klienta.
 2. Zwiększenie lojalności obecnych klientów.
 3. Poprawa obsługi klienta poprzez przeniesienie ciężaru procesów powtarzalnych do platformy a skupienie się na doradztwie przez agronomów,.
 4. Wprowadzenie funkcjonalności wspierającą programy partnerskie oraz poziom lojalizacji.
 5. Możliwość przekazywania aktualności związanych z ofertą.

Docelowa realizacja

 1. Planowane wprowadzenie funkcji e-commerce.
 2. Udostępnienie  działającego programu lojalnościowego.
 3. Kontynuacja innowacyjnych działań z naciskiem na unikatowe rozwiązania, które zwiększą atrakcyjność oferty ProCamu i umocnią jego pozycję na rynku.

O kliencie

PROCAM Polska Sp. z o.o. to lider na rynku firm działających w sektorze dystrybucji środków do produkcji rolnej opartej na aktywnym doradztwie agronomicznym. 

Z pełnym przekonaniem polecamy firmę JMB Lab jako partnera w tworzeniu oraz wdrożeniu innowacyjnych systemów IT. Ich zaangażowanie, profesjonalizm i głębokie zrozumienie naszych potrzeb biznesowych stanowiły klucz do sukcesu projektu wdrożenia systemu dla naszej firmy ProCam. Dzięki dobremu zrozumieniu naszych potrzeb, JMB Lab udało się zautomatyzować wiele procesów, co znacząco zwiększyło efektywność naszej obsługi klienta, przyczyniając się zarówno do wzrostu lojalności obecnych klientów, jak i pozyskania nowych. Jesteśmy przekonani, że kontynuacja współpracy z JMB Lab przyniesie nam jeszcze więcej korzyści i umocni naszą pozycję na rynku. Gorąco polecamy ich usługi wszystkim firmom poszukującym partnera, który potrafi dostarczyć innowacyjne i skuteczne rozwiązania, przyczyniające się do sukcesu biznesowego.

Czytaj więcej o panelach klienta

Panel klienta mobile

KONTAKT

Chcesz uzyskać więcej informacji o portalu B2B?

Odpowiemy w ciągu 24 godzin.


  (*Wymagane) Klikając przycisk 'Wyślij', akceptujesz naszą Politykę Prywatności oraz wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych w celu przedstawienia oferty, których administratorem jest firma JMB Lab Sp. z o.o.

  Marcin Gołębiowski
  Marcin Gołębiowski
  Analityk projektowy