JMB Lab

Branża medyczna

Systemy dla branży medycznej, które pozwalają w łatwy i bezpieczny sposób zarządzać pracą placówki medycznej, kartotekami pacjentów oraz działaniem laboratorium.

Branża medyczna

Systemy dla branży medycznej, które pozwalają w łatwy i bezpieczny sposób zarządzać pracą placówki medycznej, kartotekami pacjentów oraz działaniem laboratorium.

Placówki medyczne mają dostęp do szczegółowych, wrażliwych danych pacjentów, których bezpieczeństwo jest chronione prawnie. Specyfiką tej branży jest to, że praca zazwyczaj opiera się na procedurach. Dużym wyzwaniem jest zarządzanie personelem medycznym, ze względu na częste niedobory kadrowe.

Systemy, które wspierają pracę placówek medycznych, powinny uwzględniać usprawnienia w tych obszarach.

Jak systemy IT pomagają rozwiązać najczęstsze problemy występujące w branży medycznej?

Branże_placówka medyczna

Zarządzanie placówką medyczną

Zarządzanie placówką medyczną wymaga specjalistycznego oprogramowania, takiego jak system PMS, które umożliwia prowadzenie dokumentacji medycznej oraz rozliczanie z NFZ.

W zarządzaniu placówką medyczną należy zmierzyć się z wieloma wyzwaniami, takimi jak układanie harmonogramu pracy specjalistów, rejestracje i przesunięcia godzin przyjęć pacjentów, zapewnienie jakości świadczonych usług, brakami kadrowymi, awariami maszyn, zakupami materiałów i współpracą z zewnętrznymi podwykonawcami.

Dedykowany system PMS pomoże w efektywnym zarządzaniu placówką oraz w zapewnieniu wysokiej jakości usług medycznych pacjentom.
Branża_dane pacjentów

Zarządzanie danymi pacjentów

Placówki medyczne mają dostęp do wszystkich wrażliwych danych swoich pacjentów. Ochrona tych danych w trakcie codziennej pracy powinna być priorytetem. W bezpiecznym zarządzaniu danymi pacjentów pomagają systemu IT, takie jak EHR czy EMR.

Branża_kadra medyczna

Braki kadrowe

W branży medycznej powszechną praktyką jest to, że specjaliści mają więcej niż jedno miejsce pracy. To stanowi wyzwanie dla placówki medycznej, która zarządza grafikiem i musi zapewnić dostęp do specjalistów w określonych przedziałach czasu. Systemy IT dla branży medycznej pozwalają w łatwy sposób zarządzać godzinami pracy personelu.

Branże_materiały

Zarządzanie materiałami

W przypadku branży medycznej bardzo istotne jest wiedza dotycząca materiałów wykorzystywanych przy badaniach i zabiegach, m.in. dlatego że: 

 • leki i inne substancje mają określone daty przydatności, których trzeba przestrzegać;
 • leki ścisłego zarachowania wymagają dokładnego mierzenia ilości, która została wykorzystana w trakcie danego zabiegu; 
 • należy prowadzić ewidencję materiałów, które zostały wykorzystane w trakcie danego zabiegu.

W zarządzaniu materiałami zabiegowymi pomagają między innymi systemy WMS dopasowane do wymagań firm z branży medycznej. Zintegrowane z nimi ręczne skanery pozwalają na szybkie przyjmowanie i zdejmowanie ze stanu odpowiednich produktów.

Branże_laboratorium

Zarządzanie laboratorium

Dedykowane systemy LIMS, czyli systemy do zarządzania laboratorium, pozwalają śledzić próbkę od momentu przyjęcia jej do badania aż po wydanie wyników i historię.

Umożliwiają zestawienie wszystkich danych w jednym miejscu oraz utrzymanie pełnej kontroli nad badaniami. Pozwalają na automatyczną rejestrację zlecenia. Dzięki temu zarządzanie laboratorium jest znacznie łatwiejsze.

OFEROWANE ROZWIĄZANIA

Przykładowe systemy dla placówek medycznych i laboratoriów

LIMS

Oprogramowanie dla laboratorium

PMS

System do zarządzania placówką medyczną

EHR

Elektroniczna dokumentacja medyczna

EMR

Elektroniczna kartoteka pacjenta

Nie znalazłeś na liście systemu, którego potrzebujesz?

Skontaktuj się z nami. Znajdziemy na to rozwiązanie.

Marcin Gołębiowski
Marcin Gołębiowski
Analityk projektowy

Co o naszych systemach mówią klienci?

LIMS

Poznaj system LIMS

Wygodna rejestracja badań, bezpieczeństwo danych, automatyczna rejestracja zleceń, wszystkie dane w jednym miejscu.

LIMS

Przeczytaj o SIMPLE Care - system do zarządzania pracą placówki medycznej
Oprogramowanie na zamówienie_simple care

KONTAKT

Masz pytania o oprogramowanie dla branży medycznej?
Napisz do nas

Odpowiemy w ciągu 24 godzin.


  (*Wymagane) Klikając przycisk 'Wyślij', akceptujesz naszą Politykę Prywatności oraz wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych w celu przedstawienia oferty, których administratorem jest firma JMB Lab Sp. z o.o.

  Marcin Gołębiowski
  Marcin Gołębiowski
  Analityk projektowy