JMB Lab

Brak budżetu na system IT

Co zrobić, kiedy chcesz usprawnić pracę firmy, ale nie masz na to środków?

Chcesz usprawnić procesy w swojej firmie, ale nie masz środków na wdrożenie systemu IT? 

Istnieje cały szereg sposobów, które możesz wykorzystać, jeśli nie dysponujesz dużym budżetem, ale chcesz, żeby twoja firma działała jak w zegarku. 

1. Skorzystaj z bezpłatnych konsultacji

Czasami najprostsze rozwiązania są na wyciągnięcie ręki. Usprawnienie pracy twojej firmy nie musi wiązać się z dużym kosztem. Być może wystarczy odpowiednie uporządkowanie procesów lub wdrożenie bezpłatnego narzędzia, które usprawni komunikację w zespole lub pomoże organizować czas. 

Skorzystaj bezpłatnie z wiedzy specjalistów, którzy pomogą ci wskazać najlepsze rozwiązania i narzędzia. 

Jeśli rozważasz stworzenie systemu IT dla swojej firmy, ale obawiasz się, że projekt i wdrożenie pochłonął ogromne środki finansowe, weź udział w darmowych warsztatach biznesowych. Ich efektem będzie nie tylko propozycja rozwiązania problemu, z którym się mierzysz. Otrzymasz również szkic systemu IT, który będziesz mógł później rozwinąć. Na podstawie tego szkicu oszacujemy, z jakim budżetem będzie wiązało się wdrożenie nowego systemu.

Potrzebujesz rady dotyczącej systemu dla twojej firmy?

Zgłoś się na bezpłatne warsztaty.

Warsztaty JMB Lab

2. Stwórz strategię działania uwzględniającą stopniowe podejście.

Jednym z filarów przygotowywanych przez nas strategii transformacji firm jest podejście ewolucyjne, nie rewolucyjne. Co to oznacza? 

Uważamy, że wprowadzenie wszystkich zmian za jednym razem nie jest korzystne dla firmy. Dlatego nasza strategia zawsze zakłada rozłożenie tego procesu na dłuższy okres, co skutecznie niweluje ryzyka projektowe. Na samym początku poprawiane są te rzeczy, które przyniosą firmie najszybszą oraz największą korzyść. 

Dzięki temu nie tylko zabezpieczasz się finansowo (budżet na zmiany podzielony na części, bez dużej opłaty startowej od razu). Ty i twoi pracownicy mają również czas na to, żeby powoli przyzwyczajać się do zmian i dostrzegać ich pozytywne efekty w codziennej pracy. 

Przy takim podejściu szybciej widzisz wartości transformacji, a co za tym idzie – zyskujesz budżet, który może zainwestować w dalsze etapy rozwoju firmy.

3. Wdrażaj gotowe rozwiązania

Istnieje duże prawdopodobieństwo, że problem, z którym się mierzysz, jest problemem, z którym mierzyli się już inni przed tobą. I bardzo możliwe, że stworzono już gotowe i łatwe do wdrożenia rozwiązania. Wdrożenie gotowych rozwiązań ma wady i zalety, o których piszemy w artykule.

Czytaj więcej: Gotowe rozwiązanie czy system na zamówienie?

Jeśli jednak proces, który wymaga usprawnienia, nie wiąże się u ciebie bezpośrednio z twoją przewagą konkurencyjną, pudełkowe narzędzia mogą być właśnie tym, czego potrzebujesz.

Skorzystaj z bezpłatnych konsultacji, pomożemy ci doradzić.

4. Skorzystaj z programów dofinansowania wspierającego rozwój firm.

Jedną z metod pozyskania środków na sfinansowanie rozwoju firmy są państwowe programy wsparcia. Zachęcamy do obserwowania strony PARP, czyli Centrum Rozwoju Małych i Średnich Przedsiębiorstw, na której można znaleźć aktualne informacje o dostępnych funduszach:

https://www.parp.gov.pl/

Potrzebujesz rady dotyczącej systemu dla twojej firmy?

Umów się na bezpłatne warsztaty biznesowe.

Konsultacje IT tło2 (1)

Czytaj podobny artykuł

Czytaj podobne artykuły