JMB Lab

Wdrażanie innowacji przez MŚP – program PARP

Tylko do 5 sierpnia można zgłaszać się do konkursu PARP Wdrażanie innowacji przez MŚP. Celem konkursu jest sfinansowanie wytworzenia innowacyjnych produktów lub wdrożenia w firmie innowacyjnych procesów technologicznych (zwłaszcza poprzez wdrożenie wyników prac B+R przez MŚP działające w ramach ponadregionalnych powiązań kooperacyjnych).

Przemysł 4.0 i automatyzacja – targi Warsaw Industry Week

Przemysł 4.0_tło_artykuł

Za nami piąta edycja targów pod szyldem Przemysłu 4.0 – Warsaw Industry Week, czyli Międzynarodowych Targów Innowacyjnych Rozwiązań Przemysłowych. To wydarzenie gromadzące przedstawicieli z kluczowych gałęzi przemysłu, m.in. spawalnictwa, obróbki metalu, lakiernictwa, elektrotechniki oraz automatyki.

Motywem przewodnim targów Warsaw Industry Week była automatyzacja procesów w firmach przemysłowych. Można było obejrzeć zaawansowane rozwiązania produkcyjne i magazynowe – roboty pakujące, automatyczne wózki magazynowe czy szafy automatyczne.

Dni otwarte dla podopiecznych Hakersów

Dni otwarte z programowaniem_Hakersi

W naszym gdańskim biurze mieliśmy wyjątkowych gości. Odwiedzili nas podopieczni Hakersów.
Hakersi to społeczność stworzona przez Fundację Sarigato, która prowadzi zajęcia z różnych cyfrowych obszarów dla dzieci z trudnych środowisk. Ich celem jest wspieranie rozwoju dzieci i zapewnienie im lepszego startu oraz zwiększenia szans na lepszą pracę w przyszłości.