Dlaczego nie patrzysz trzeźwo na własną firmę?

Audyt i analiza_dlaczego nie patrzysz trzeźwo na własną firmę (2)

Nie łudź się – nie spojrzysz w pełni krytycznie na własną firmę. Takie spojrzenie wymaga szerokiej perspektywy. Żeby działania naprawcze mogły przynieść efekt, potrzebujesz rzetelnej oceny bez lukrowania nieprzyjemnych rzeczy. Z czym wiąże się ten proces i dlaczego jest tak ważny?

Oblicz oszczędność z systemu WMS

System WMS - kalkulator korzyści

Pobierz bezpłatny kalkulator i oblicz, ile możesz zaoszczędzić z wdrożenia w swojej firmie nowego systemu WMS lub wymianie niesprawnego.

Problem w magazynie: efektywność magazynu i transparentność pracy

Niewydajny magazyn

Podbieranie surowców, produkowanie ponad stan, żmudna inwentaryzacja – tym zagadnieniom poświęcamy drugi artykuł w naszej serii o najczęstszych problemach w magazynie.

Dla najlepszego zilustrowania tego problemu, kontynuujemy historię Roberta, kierownika magazynu w firmie produkującej drzwi na zamówienie.

Problem w magazynie: błędy w przyjęciu, identyfikacji i wydaniu towaru

przyjęcie, identyfikacja i wydanie towaru_system wms

Czy należysz do tych osób, które uważają, że dopóki w magazynie nie przydarzy się kryzysowa sytuacja nie warto inwestować w jego rozwój? Wiele firm skupia się na rozwoju kosztem usprawnień organizacyjnych. Tymczasem często znacznie łatwiej jest zapobiegać wystąpieniu problemu, niż radzić sobie z jego skutkami. Tym bardziej, że problemy, z jakimi mierzą się firmy posiadające magazyn, są powtarzalne i można łatwo przewidzieć, co się wydarzy. A jeśli można przewidzieć – można też zapobiec.

4 korzyści z wdrożenia WMS, które pomagają rozwiązać problem braku pracowników w magazynie

4 korzyści z wdrożenia WMS - rozwiązanie problemu braku pracowników w magazynie

Polskie firmy z branży przemysłowej coraz częściej zauważają zalety wdrożenia u siebie automatycznych procesów – zainteresowanie takim rozwiązaniem deklaruje aż 87% badanych firm.
Jednym z narzędzi na wczesnym etapie cyfryzacji i automatyzacji zakładu może stać się system WMS. WMS, czyli system do zarządzania magazynem, jest łatwiejszy do wdrożenia niż bardziej zaawansowane rozwiązania służące do pełnej automatyzacji magazynu. Nie zastępuje pracowników, jak roboty, ale przyspiesza zadania i znacznie poprawia jakość wykonywanej pracy.

50% szybsze wydanie i przesunięcie towaru – Nazar Kebab

System WMS_Nazar

Firma Nazar, chcąca podwoić swoje zdolności produkcyjne, mierzyła się z powtarzającymi się awariami dotychczasowego systemu do zarządzania magazynem. Niska jakość oprogramowania, niewystarczające wsparcie i brak doradztwa związanego z transformacją cyfrową blokowały rozwój firmy.